Opis produktu


Okna do zabytkowych budynków. Pasja która przerodziła się w specjalizację!

Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłej ewolucji stosowanych przez nas technologii i nowoczesnych rozwiązań udało nam się skonstruować okna zespolone które swoim wyglądem nawiązują do okien zabytkowych (skrzynkowych, krosnowych). Taka konstrukcja jest doskonałym połączeniem zabytkowego wzornictwa ze współczesną technologią i funkcjonalnością. Okna te osiągają właściwości termoizolacyjne na takim samym poziomie jak standardowe okna zespolone. Jest to idealna odpowiedź na potrzeby Klientów którzy mieszkają w starych kamienicach i nie chcą lub nie mogą (z powodu nadzoru konserwatora zabytków) zastosować dostępnych obecnie na rynku standardowych rozwiązań. Okna te wykonujemy z wielu gatunków drewna w systemie IV68. Jednoramowe okna do budynków zabytkowych wyposażone są w drewniany okapnik na skrzydłach aby swoim wyglądem nawiązywały do rozwiązań sprzed kilkudziesięciu lat. Okapnik zamontowany jest w taki sposób, aby zachować minimalną szerokość drewnianych profili a także zapewnić im długotrwałą wytrzymałość. Taki montaż okapnika daje nam niewątpliwie pozycję lidera wśród producentów stolarki zabytkowej! Okna te w standardzie wyposażone są w podwójne uszczelki zamontowane na skrzydle.

111

Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym konserwatorom zabytków pragniemy zaoferować Państwu specjalne rozwiązania które możemy zastosować w oknach jednoramowych naszej konstrukcji. Jednym z nich jest ślemię (poprzeczka w ramie okna, dzieląca okno w poziomie) o szerokości 56mm które są idealnym odwzorowaniem większości starych okien! Przy tym rozwiązaniu okna mogą mieć tylko funkcję rozwierną.

 

Kolejnym rozwiązaniem jest imitacja pojedynczego szklenia. Szyba zespolona wysunięta jest maksymalnie na zewnątrz. Taki zabieg ma na celu odwzorowanie pojedynczych szyb montowanych przed laty w oknach skrzynkowych i krosnowych. Do systemu z wysuniętą na zewnątrz szybą zalecamy potrójny pakiet szkła 4/12/4/12/4 U=0.7 lub U=0.5!

(Projekt CAD)

Materiał z którego korzystamy przy produkcji jest drewnem klejonym trójwarstwowo który w połączeniu z impregnacją i gruntowaniem zanurzeniowym orazi podwójnym malowaniem natryskowym ekologicznymi farbami znanej i renomowanej firmy Sikkens powoduje najlepsze zabezpieczenie okien na rynku. Każde okno wyposażone jest w pakiet szkła zespolonego, jedno- lub dwukomorowego, którego przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest mieszanką gazów. Standardowy pakiet szybowy posiada właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,1, który można zwiększyć poprzez dodanie trzeciej szyby do U=0,7, a także poprzez zastosowanie innego gazu – kryptonu, do U=0,5. Montujemy również szyby ornamentowe, szkło bezpieczne-klejone VSG, P2, P4, szkło pojedyncze, pakiety szkła dźwiękochłonnego oraz inne na życzenie klienta. Bardzo ważną rzeczą w budowie okna są również ich części ruchome, które podczas swojej pracy mocno narażone są na duże obciążenia i ścieranie. Tak ważną funkcję musieliśmy powierzyć dobrym materiałom – nasze okna wyposażone są w okucia obwiedniowe firmy ROTO która jest niekwestionowanym liderem na rynku, a także posiada ponad 75 letnie doświadczenie w dziedzinie okuć.

NASZA PROPOZYCJA JEST IDEALNA NA OKNA DO ZABYTKOWYCH BUDYNKÓW!

INNE PRODUKTY