MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ! +48 533 224 126|biuro(@)stolan-okna.pl

AKTUALNOŚCI

Aktualności.

Na tej stronie znajdują się wszelkie nasze nietypowe rozwiązania jakie udało się nam zaprojektować w odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów. Znajdują się tutaj również informacje nt. nowości w naszej branży. Zapraszamy do lektury.

2511, 2014

Okna obrotowe nie tylko na poddaszu!

Autor |25 listopada, 2014|Kategorie: Okna|Tagi: , , |Możliwość komentowania Okna obrotowe nie tylko na poddaszu! została wyłączona

OKNA OBROTOWE – Nasi Klienci coraz częściej decydują się na zakup okien obrotowych do zwykłych mieszkań czy też domów i to nie koniecznie z myślą o zamontowaniu ich na poddaszu. Rozwiązanie tego typu, świetnie sprawdza się w niedużych pomieszczeniach lub też w miejscach gdzie standardowe otwarcie skrzydeł okiennych jest wręcz niemożliwe, np. w kuchni, gdzie przy oknie mamy zamontowaną wylewkę zlewozmywaka lub też inne stałe elementy wyposażenia których nie możemy zdemontować.

Pełne korzystanie z okna obrotowe go nie musi kojarzyć się z koniecznością mozolnego usuwania wszystkich przedmiotów z parapetu wewnątrz mieszkania w celu jego otwarcia i zapewnia użytkownikom szeroką perspektywę widoczności.

Niebywałą zaletą jest optymalne wykorzystanie praw termodynamiki powietrza związanej z cyrkulacją powietrza przez otwarte okna oborotowe. Ogrzane powietrze wznosi się do góry i przez uchylone do środka pomieszczenia skrzydło okna obrotowe go wydostaje się na zewnątrz. Dołem natomiast napływa świeże powietrze z zewnątrz. Okucie Tornado pozwala regulować intensywność przewietrzania: od wietrzenia szczelinowego do wietrzenia niemal całą szerokością okna.

Przepływ powietrza w oknie obrotowym

Kolejną funkcjonalnością okna obrotowe go, którą na pewno doceni każda Perfekcyjna Pani Domu, jest łatwe i lekkie czyszczenie zewnętrznej szyby od wewnątrz dzięki możliwości obrotu skrzydła o 180 stopni. Regulowane hamulce wewnętrzne pozwalają bez trudu ustawić w każdym położeniu nawet duże i ciężkie skrzydło obrotowe. Otwarcie takiego okna pomimo, że zostało ono wyposażone jak to prezentowane na filmie i zdjęciach  w pakiet szkła potrójnego o współczynniku przenikania ciepła równym 0,7 W/m2K nie stanowi największego problemu.

Do tej pory zawiasy obrotowe stosowane były głównie w oknach okrągłych lub też połaciowych gdzie zastosowanie standardowych rozwiązań było bardzo utrudnione, a czasami wręcz nawet niemożliwe. Dzisiaj takie rozwiązania coraz częściej spotyka się w oknach prostokątnych.

Prezentowane okna oborotwe zostało wykonane ze szprosem konstrukcyjnym imitującym podział okna na dwa skrzydła rozwierne, aby nie odznaczało się od reszty okien znajdujących się na jednej fasadzie w wielokondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Tak! Okno to zostało zamontowane w normalnym bloku i kiedy pozostaje zamknięte, swoim wyglądem nie odbiega od pozostałych okien.

Mamy nadzieje, że dzisiejsze rozwiązania traktowane jako NOWOŚCI, spotkają się z szerokim uznaniem Klientów, a tym samym coraz częściej będą gościć w naszych domach czy też mieszkaniach.

Okna obrotowe tylko firmy STOLAN OKNA!

 

 

2210, 2014

Okna dębowe

Autor |22 października, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Okna dębowe została wyłączona

Okna dębowe mają niepowtarzalny charakter!

Mamy za sobą kolejną realizację na okna dębowe… Dąb jest najlepszym surowcem budowlanym spośród rodzimych drzew liściastych. Główną  jego zaletą jest duża twardość, dzięki czemu wyroby z niego wykonane są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Duża trwałość i niesamowity wygląd ozdobią każdy budynek, a ich użytkownikom przyniosą powód do dumy.

IMG_4629IMG_4628

 

 

 

 

 

 

Okna dębowe które widzą Państwo na zdjęciach zostały wyposażone w pakiet szkła dwukomorowego o współczynniku przenikania ciepła równym U=0,7, przy czym skrzydła znajdujące się na parterze budynku dodatkowo zabezpieczone szkłem bezpiecznym typu VSG. Na zwiększenie izolacyjności cieplnej, ale również na aspekt wizualny, wpłynęło również, że standardowa srebrna ramka dystansująca poszczególne szkła składające się na cały pakiet została zamieniona na tzw. „ciepła ramkę” wykonaną z tworzywa sztucznego w kolorze brązowym.

Ze względu na swoje niebywałe piękno, funkcjonalność, ale głównie atrybut dużej trwałości polecamy okna dębowe!

2605, 2014

Uchylanie skrzydła w wysokim oknie, ciąg dalszy…

Autor |26 maja, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Uchylanie skrzydła w wysokim oknie, ciąg dalszy… została wyłączona

Ostatnio przedstawialiśmy Państwu rozwiązanie uchylanie skrzydła w wysokim oknie, z poziomu podłogi, za pomocą korbki. Dzisiaj pragniemy zaproponować system do budynków w których montowane są wysokie przeszklenia z możliwością uchyłu górnego skrzydła. Rozwiązanie to, podobnie jak poprzednie, oparte jest na okuciach niemieckiego producenta firmy GEZE tyle tylko, że ich otwieranie odbywa się za pomocą jednego cięgna, a nie jak wcześniej za pomocą korbki. Jest to rozwiązanie nieskomplikowane i dostępne dla każdego. Świetnie sprawdzi się w miejscach gdzie nie jest możliwe otworzenie czy zamknięcie okna w tradycyjny sposób. Rozwiązanie to jest bardzo proste w swojej konstrukcji dzięki czemu jest niezawodne, trwałe i estetyczne. W oknach o wąskiej konstrukcji, skrzydło okienne otwierane jest za pomocą jednego ramienia, a w oknach szerszych, za pomocą dwóch lub nawet trzech ramion . Mamy nadzieję, że takie udogodnienia będą idealną odpowiedzią na Państwa problemy, a okna naszej konstrukcji będą ozdobą Państwa domów. Zapraszamy serdecznie.

 UCHYLANIE SKRZYDŁA W WYSOKIM OKNIE NIGDY NIE BYŁO TAKIE PROSTE!

1605, 2014

Uchylanie okna z poziomu podłogi

Autor |16 maja, 2014|Kategorie: Okna, Witryny|Możliwość komentowania Uchylanie okna z poziomu podłogi została wyłączona

Pragniemy przedstawić Państwu uchylanie okna, znajdującego się wysoko nad poziomem podłogi, które jest bardzo komfortowe i dziecinnie proste. System ten oparty jest na okuciach niemieckiego producenta firmy GEZE. Rewelacyjnie sprawdzi się w Państwa sklepach, lokalach a także w salonach! Odpinana korbka sprawia, że okna obsługiwać mogą tylko osoby które mają do niej dostęp (np. personel kawiarni). Rozwiązanie to jest bardzo proste w swojej konstrukcji dzięki temu jest niezawodne, trwałe i bardzo estetyczne.

 JUŻ DZIŚ ZAPYTAJ O DREWNIANE WITRYNY SKLEPOWE, NAŚWIETLA I OKNA UCHYLNE!

1005, 2014

Okno przesuwne HS

Autor |10 maja, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Okno przesuwne HS została wyłączona

Wraz z rozwojem budownictwa pojawił się trend otwierania salonów na ogrody i tarasy. Dotychczasowe zwykłe, jedno lub dwuskrzydłowe okna balkonowe stały się czymś ograniczającym przestrzeń i swobodne poruszanie się pomiędzy salonem, a ogrodem. Z czasem okna tarasowe stawały się coraz większe, szersze, w tym wieloskrzydłowe, przesuwne, harmonijkowe, a także wyposażone w niski próg. Najbardziej popularną i zaawansowaną konstrukcją w ostatnim czasie stało się okno przesuwne HS. Jest to zupełnie inna, bardziej masywna budowa okna, zarówno samych skrzydeł jak i ram. Okno przesuwne HS przy otwieraniu najpierw unosi się nieco do góry, a potem może być przesunięte w bok. Taki sposób otwierania jest bardzo komfortowy i sprawdza się nawet przy dużych gabarytach. Otworzenie bardzo dużego skrzydła jest bezpieczne i nie stanowi problemu, co jest największym atutem systemu HS. Kolejnym plusem są możliwości zabudowania dużych otworów, oknem o rozmiarach sięgającym nawet 20 metrów szerokości Po otworzeniu okna typu HS mamy szerokie wyjście na taras czy ogród. Niski próg , to kolejna zaleta tego rozwiązania. Dolna część ramy w oknie przesuwnym typu HS którą musimy przekroczyć wychodząc na taras może być prawie równa z poziomem podłogi . Okna wymagają stabilnego podparcia – z tym, że w tym przypadku cały próg jest „wtopiony” w podłogę i już nie stanowi przeszkody w komunikacji między domem a ogrodem. Kolejnym zniesionym ograniczeniem stają się wysokości takich okien. Okno przesuwne HS może osiągać znaczne wysokości – trzy metry i więcej nie stanowią dla nas najmniejszego problemu. Podobnie jak przy tradycyjnych oknach, i tutaj możemy wykonać okno dzielone na dwa, trzy, a  nawet sześć części rozsuwanych na boki. Możliwości podziałów znajdą Państwo poniżej:

hs_schemat
Całość może być wykonana z różnych gatunków drewna i być pokryta lakierem lazurowym lub też w pełnej palecie kolorów RAL.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej firmy nie tylko na okno przesuwne HS, ale również wiele innych rozwiązań – OFERTA.

OKNO PRZESUWNE HS

2604, 2014

„Typowe” okna do kamienicy

Autor |26 kwietnia, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania „Typowe” okna do kamienicy została wyłączona

„Typowe” okna do kamienicy w których otwory okienne są małych rozmiarów powinny charakteryzować się jak najwęższymi ramami samego okna jak i skrzydeł w nim zamontowanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy szansę aby do wnętrza budynku docierało jak najwięcej światła przy zachowaniu niskiego wskaźnika przenikania ciepła. Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłej ewolucji stosowanych przez nas technologii i nowoczesnych rozwiązań udało nam się skonstruować okna zespolone które swoim wyglądem nawiązują do okien zabytkowych (skrzynkowych, krosnowych). Taka konstrukcja jest doskonałym połączeniem zabytkowego wzornictwa ze współczesną technologią i funkcjonalnością, a przy okazji powierzchnia szyb jest większa niż w standardowych rozwiązaniach. Szerokość słupka pionowego została zredukowana ze 130mm do 110mm, a ramy bocznej wraz ze skrzydłem ze 118mm do 93mm. To wszystko daje nam 7 cm więcej szyby po szerokości które pomnożone przez wysokość dadzą nam sporą ilość dodatkowych centymetrów kwadratowych przez które będzie docierało światło. Może trudno w to uwierzyć, ale prezentowane powyżej okna mają jedynie 88cm szerokości. Przy standardowej konstrukcji ich szyby byłyby zdecydowanie mniejsze.
Jednoramowe okna do budynków zabytkowych wyposażone są w drewniany okapnik na skrzydłach aby swoim wyglądem nawiązywały do rozwiązań sprzed kilkudziesięciu lat. Okapnik zamontowany jest w taki sposób, aby zachować minimalną szerokość drewnianych profili a także zapewnić im długotrwałą wytrzymałość. Taki montaż okapnika daje nam niewątpliwie pozycję lidera wśród producentów stolarki zabytkowej! Okna te w standardzie wyposażone są w podwójne uszczelki zamontowane na skrzydle. Dodatkowo ślemię (poprzeczka w ramie okna, dzieląca okno w poziomie) może być o szerokości 56mm i posiadać zdobienia które są idealnym odwzorowaniem większości starych okien! Zapraszamy do naszego działu poświęconego w całości takim właśnie rozwiązaniom – OKNA ZESPOLONE DO ZABYTKÓW.

1804, 2014

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Autor |18 kwietnia, 2014|Kategorie: Drzwi, Okna|Możliwość komentowania WESOŁYCH ŚWIĄT! została wyłączona

Wielkanoc

1604, 2014

Bramy do kamienic

Autor |16 kwietnia, 2014|Kategorie: Drzwi|Możliwość komentowania Bramy do kamienic została wyłączona

Twój dom też może wyglądać zdecydowanie lepiej! Bramy do kamienic to wyrób który zwieńczy każdy remont i będzie świetną wizytówką wszystkich mieszkańców. Zdjęcia poniżej są tego bardzo dobrym przykładem!

Mamy nadzieję, że po oglądnięciu tych zdjęć nie mają już Państwo żadnych wątpliwości co do różnicy pomiędzy pierwszym, a ostatnim zdjęciem…

Wykonujemy bramy i drzwi wejściowe na każde zamówienie. Jeśli chcą Państwo odtworzyć wygląd pierwotnego produktu to my z przyjemnością Państwu wykonamy nową bramę na wzór starej. Wykonujemy bramy, drzwi i okna w każdym kształcie i kolorze. U nas znajdą Państwo rozwiązania dzięki czemu Wasz dom odzyska dawny blask i zyska niepowtarzalny charakter. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

Bramy wjazdowe do kamienic zamów już dziś!

104, 2014

Okna drewniano-aluminiowe

Autor |1 kwietnia, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Okna drewniano-aluminiowe została wyłączona

Innowacyjna konstrukcja okien drewniano-aluminiowych opiera się na pomyśle połączenia okna drewnianego z okładziną aluminiową. Dzięki połączeniu dwóch materiałów o różnej estetyce, właściwościach i parametrach technicznych, uzyskano produkt spełniający oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, o których można powiedzieć: „niemalże doskonałe”. Proponujemy Państwu rozwiązanie, które całkowicie eliminuje konieczność wykonywania okresowych prac renowacyjnych okien, pozwalające jednocześnie na wydłużenie ich trwałości i żywotności

Warto wiedzieć że dobry system profili aluminiowo-drewnianych musi posiadać wypełnienie z tworzywa sztucznego dla eliminacji bezpośredniego styku aluminium z drewnem, tak aby nie wystąpiło roszenie się metalu na styku z drewnem. Może wówczas wystąpić gnicie i butwienie drewna. Profile aluminiowe zostają zamocowane na gotowe okno drewniane metodą zatrzaskową od strony zewnętrznej okna, zapewniając w ten sposób pełną ochronę drewna. Wykończenie powierzchni profili aluminiowych lakierem proszkowym pozwala na uzyskanie dużej ilości kombinacji kolorystycznych, dzięki czemu macie Państwo możliwość doskonałego dopasowania koloru okna do elewacji budynku.

Ważnym atutem jest również ich energooszczędność. Zastosowanie systemu okładzin aluminiowych ogranicza o ok. 15% przenikanie ciepła przez drewnianą część okna, gdyż przestrzeń powietrzna między okładzinami a drewnem stanowi dodatkowy izolator. To w połączeniu z  zastosowaną w naszej konstrukcji podwójną uszczelką niebywale wpływa na energooszczędność całego okna.

Podsumowując, okna drewniano-aluminiowe posiadają aluminium po stronie zewnętrznej okna, które znacznie przedłuża jego trwałość w stosunku do okien drewnianych. Drewniany profil od wewnętrznej strony okna zaspakaja wymagania estetyczne dotyczące aranżacji wnętrz i tworzy przytulną atmosferę. Okna drewniano-aluminiowe posiadają wszystkie zalety okien drewnianych, materiał naturalny, ekologiczny oraz aluminium materiał lekki, wytrzymały, długowieczny, stabilny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Okna drewniano-aluminiowe to system przedstawiający zupełnie nowe oblicze stolarki otworowej. To innowacja i styl, to znakomite parametry użytkowe i trwałość. To zdecydowanie najwyższy standard!

Okna drewniano-aluminiowe STOLAN OKNA

703, 2014

Okna skrzynkowe – to lubimy produkować;)

Autor |7 marca, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Okna skrzynkowe – to lubimy produkować;) została wyłączona

Okna skrzynkowe to coś co lubimy produkować;) Nasza oferta jest idealną odpowiedzią na potrzeby Klientów którzy mieszkają w starych kamienicach i nie chcą lub nie mogą zastosować w swoim domu okien zespolonych. Przeznaczone są w głównej mierze na wymianę stolarki okiennej w obiektach zabytkowych, gdzie wymagane jest dokładne odtworzenie oryginalnego wyglądu i konstrukcji przy jednoczesnym zastosowaniu nowych, dużo bardziej zaawansowanych technologii. Nasze wyroby pod względem swojego wyglądu spełnią wymogi nawet najbardziej wymagającego konserwatora zabytków. Natomiast inwestorowi pozwolą się cieszyć nowym, nadającym niebywałego charakteru pomieszczeniom produktem, spełniającym przy okazji nowoczesne normy termoizolacyjne. Te okna skrzynkowe mają listwy przyszybowe ozdobione frezami, które nadają im indywidualny charakter. Skrzydło zewnętrzne wyposażone jest w pojedyncze szkło, natomiast wewnętrzne w pakiet szkła zespolonego 4/16/4 U=1.1 poprawiający właściwości termoizolacyjne okna skrzynkowe.

Jeśli szukają Państwo takich właśnie okien, zapraszamy do naszej strony poświęconej tym produktom – OKNA SKRZYNKOWE lub OKNA ZESPOLONE DO ZABYTKÓW.

Okna skrzynkowe – to lubimy produkować;)

403, 2014

Drzwi dębowe zewnętrzne

Autor |4 marca, 2014|Kategorie: Drzwi|Możliwość komentowania Drzwi dębowe zewnętrzne została wyłączona

Z naszej produkcji zeszły właśnie drzwi dębowe zewnętrzne. Jedne pokryte lakierem bezbarwnym, drugie w kolorze białym… Które bardziej pasowałyby do Twojego domu?

2002, 2014

Okno trzyskrzydłowe z ruchomymi słupkami i ukrytymi zawiasami

Autor |20 lutego, 2014|Kategorie: Okna|Możliwość komentowania Okno trzyskrzydłowe z ruchomymi słupkami i ukrytymi zawiasami została wyłączona

Przedstawiamy Państwu jedną z konstrukcji okien drewnianych – okno trzyskrzydłowe z drewnianym okapnikiem, bez słupków i z ukrytymi zawiasami. Po otwarciu takiego okna powietrze i światło może bez trudu dostawać się do naszego pomieszczenia.

1402, 2014

Drzwi harmonijkowe

Autor |14 lutego, 2014|Kategorie: Drzwi|Możliwość komentowania Drzwi harmonijkowe została wyłączona

Zewnętrzne drzwi harmonijkowe! Jako jedyni w Polsce podjęliśmy się wykonania składanych drzwi wejściowych do… garażu! Drzwi wykonane z egzotycznego drewna Meranti, pokryte bezbarwnym lakierem. Połączenie potrójnego ryglowania na skrzydle aktywnym oraz okuć obwiedniowych na pozostałych dwóch skrzydłach daje nam świetne zabezpieczenie antywłamaniowe!