Innowacyjna konstrukcja okien drewniano-aluminiowych opiera się na pomyśle połączenia okna drewnianego z okładziną aluminiową. Dzięki połączeniu dwóch materiałów o różnej estetyce, właściwościach i parametrach technicznych, uzyskano produkt spełniający oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, o których można powiedzieć: „niemalże doskonałe”. Proponujemy Państwu rozwiązanie, które całkowicie eliminuje konieczność wykonywania okresowych prac renowacyjnych okien, pozwalające jednocześnie na wydłużenie ich trwałości i żywotności

Warto wiedzieć że dobry system profili aluminiowo-drewnianych musi posiadać wypełnienie z tworzywa sztucznego dla eliminacji bezpośredniego styku aluminium z drewnem, tak aby nie wystąpiło roszenie się metalu na styku z drewnem. Może wówczas wystąpić gnicie i butwienie drewna. Profile aluminiowe zostają zamocowane na gotowe okno drewniane metodą zatrzaskową od strony zewnętrznej okna, zapewniając w ten sposób pełną ochronę drewna. Wykończenie powierzchni profili aluminiowych lakierem proszkowym pozwala na uzyskanie dużej ilości kombinacji kolorystycznych, dzięki czemu macie Państwo możliwość doskonałego dopasowania koloru okna do elewacji budynku.

Ważnym atutem jest również ich energooszczędność. Zastosowanie systemu okładzin aluminiowych ogranicza o ok. 15% przenikanie ciepła przez drewnianą część okna, gdyż przestrzeń powietrzna między okładzinami a drewnem stanowi dodatkowy izolator. To w połączeniu z  zastosowaną w naszej konstrukcji podwójną uszczelką niebywale wpływa na energooszczędność całego okna.

Podsumowując, okna drewniano-aluminiowe posiadają aluminium po stronie zewnętrznej okna, które znacznie przedłuża jego trwałość w stosunku do okien drewnianych. Drewniany profil od wewnętrznej strony okna zaspakaja wymagania estetyczne dotyczące aranżacji wnętrz i tworzy przytulną atmosferę. Okna drewniano-aluminiowe posiadają wszystkie zalety okien drewnianych, materiał naturalny, ekologiczny oraz aluminium materiał lekki, wytrzymały, długowieczny, stabilny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Okna drewniano-aluminiowe to system przedstawiający zupełnie nowe oblicze stolarki otworowej. To innowacja i styl, to znakomite parametry użytkowe i trwałość. To zdecydowanie najwyższy standard!

Okna drewniano-aluminiowe STOLAN OKNA