Wraz z rozwojem budownictwa pojawił się trend otwierania salonów na ogrody i tarasy. Dotychczasowe zwykłe, jedno lub dwuskrzydłowe okna balkonowe stały się czymś ograniczającym przestrzeń i swobodne poruszanie się pomiędzy salonem, a ogrodem. Z czasem okna tarasowe stawały się coraz większe, szersze, w tym wieloskrzydłowe, przesuwne, harmonijkowe, a także wyposażone w niski próg. Najbardziej popularną i zaawansowaną konstrukcją w ostatnim czasie stało się okno przesuwne HS. Jest to zupełnie inna, bardziej masywna budowa okna, zarówno samych skrzydeł jak i ram. Okno przesuwne HS przy otwieraniu najpierw unosi się nieco do góry, a potem może być przesunięte w bok. Taki sposób otwierania jest bardzo komfortowy i sprawdza się nawet przy dużych gabarytach. Otworzenie bardzo dużego skrzydła jest bezpieczne i nie stanowi problemu, co jest największym atutem systemu HS. Kolejnym plusem są możliwości zabudowania dużych otworów, oknem o rozmiarach sięgającym nawet 20 metrów szerokości Po otworzeniu okna typu HS mamy szerokie wyjście na taras czy ogród. Niski próg , to kolejna zaleta tego rozwiązania. Dolna część ramy w oknie przesuwnym typu HS którą musimy przekroczyć wychodząc na taras może być prawie równa z poziomem podłogi . Okna wymagają stabilnego podparcia – z tym, że w tym przypadku cały próg jest „wtopiony” w podłogę i już nie stanowi przeszkody w komunikacji między domem a ogrodem. Kolejnym zniesionym ograniczeniem stają się wysokości takich okien. Okno przesuwne HS może osiągać znaczne wysokości – trzy metry i więcej nie stanowią dla nas najmniejszego problemu. Podobnie jak przy tradycyjnych oknach, i tutaj możemy wykonać okno dzielone na dwa, trzy, a  nawet sześć części rozsuwanych na boki. Możliwości podziałów znajdą Państwo poniżej:

hs_schemat
Całość może być wykonana z różnych gatunków drewna i być pokryta lakierem lazurowym lub też w pełnej palecie kolorów RAL.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej firmy nie tylko na okno przesuwne HS, ale również wiele innych rozwiązań – OFERTA.

OKNO PRZESUWNE HS